10 Milion Discs – O co chodzi?

Maj 20th, 2015,

W minionym tygodniu Polskę odwiedził Trent Simmons założyciel i prezydent międzynarodowej organizacji 10 Milion Discs, której celem jest stworzenie 10 milionów dysków na całym świecie. Taka niewyobrażalna liczba dysków miała by powstać przy udziale globalnych i lokalnych firm i prowadzić do promocji Ultimate i propagowania zdrowego trybu życia i wartości, które niesie nasza dyscyplina wśród najmłodszych.

Nasz amerykański gość odwiedził dwa miasta Wrocław i Warszawę. W stolicy Dolnego Śląska uczestniczył w treningu drużyn Flow Junior i Flow Wrocław oraz w zgrupowaniu Kadry u20 Open przygotowującej się do występu na Mistrzostwach Europy we Frankfurcie nad Menem. Następnie w Warszawie śledził II kolejkę Warszawskiej Ligi Ultimate, a w poniedziałek poprowadził spotkanie z przedstawicielami drużyn. Podczas swojej wizyty w Polsce Trent odwiedził kilka międzynarodowych szkół, firm i na koniec złożył wizytę w amerykańskiej ambasadzie. Wszędzie rozmawiał o Ultimate i prezentował założenia swojego programu.

10 Milion Discs – O co chodzi?

10 Milion DiscsCała idea 10 Milion Discs polega na tym, by znaleźć w swoim kraju, regionie, mieście cztery firmy, które zgodzą się w zamian za umieszczenie swojego logo na dysku, sfinansować stworzenie takich dysków.(Obok przykładowy dysk, w każdym z pól pojawiłoby się logo odpowiedniego sponsora. Teksty odnoszące się do Ultimate mogłyby zostać przetłumaczone na jezyk polski). Dyski takie byłyby zakupione na preferencyjnych warunkach i tak jeżeli każda z firm przeznaczyłaby na to 1000 zł udałoby się wyprodukować 200 dysków, które następnie trafiałyby do szkół, organizacji społecznych, nowopowstałych drużyn, czy ludzi wspierających rozwój sportu wśród najmłodszych. Łatwo obliczyć, że gdyby 1 dyskiem zagrało około 15 osób logo firmy wspierającej program trafiłoby lekko w ręce 3000 ludzi. Nie mówiąc o tym, że taka firma jednoznacznie kojarzyłaby się z tym co w Ultimate najpiękniejsze, czyli zasadami Spirit of the Game, grą fair, uczciwością, szacunkiem do przeciwnika, rozwiązywaniem trudnych sytuacji na drodze dialogu, czy wreszcie wspaniałą zabawą.

Program został objęty patronatem Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate i jest wspierany przez „Ultimate – Reach for the Sky!”. Zachęcamy wszystkich do zaangażowanie się w akcję. Ponieważ zależy nam na promocji i rozwoju dyscypliny w miejscach, w których o Ultimate jeszcze nie słyszano, chcielibyśmy pomóc w rozdysponowaniu 20% z ogólnej liczby zamówionych dysków.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julianem Liwszicem.

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

WUGC 2016 – Poland – Japan