20 lat ultimate w Polsce

Kwiecień 19th, 2017,

Zapraszamy na festyn z latającymi dyskami „20 lat ultimate w Polsce”. Impreza odbędzie się na poznańskiej Cytadeli w dniach 29-30 kwietnia i będzie upamiętniać pierwsze na polskiej ziemi wydarzenie ultimate.

Dysk zamówiony na historyczne spotkanie; projekt Jim Wolfe.

Cofnijmy się zatem o dwie dekady. W 1996 do naszego kraju przybywa Geoff Schwartz, który stara się zaszczepić ludziom pasję do plastikowego dysku. Przełom następuje 26 kwietnia 1997 roku, kiedy to na zaproszenie ”Papy” polskiego frisbee przyjeżdżają do Poznania zawodnicy Ultimate z Niemiec i USA. Miejscem ich spotkania z mało doświadczonymi polskimi graczami staje się park Cytadela. O to jak Geoff wspomina tamte wydarzenia: ”Razem tego dnia na Cytadeli spotkało się z 25 osób. Była piękna pogoda i graliśmy od południa do wieczora, po czym z Berlińczykami siedzieliśmy w knajpie do rana, po czym odprowadziliśmy ich na pociąg z powrotem. Uważam ten dzień jako prawdziwy moment zapłodnienia polskiego Ultimate. Ludzie z Poznania poczuli wtedy smak tego sportu pod względem ducha i integracji, i wtedy po raz pierwszy poczułem, ze coś może powstać z mojego trudu.”

W ramach festynu zostaną rozegrane zawody w 4 dyscyplinach oraz warsztaty rzucania dla wszystkich chętnych.

Ramowy program imprezy:
Sobota 29.04:

10:00-18:00 – turniej HAT w dyscyplinie Ultimate Frisbee,
12:00-16:00 – turniej HAT w dyscyplinie Freestyle Frisbee,
12:00-15:00 – zawody w Double Disc Court,
11:00-16:00 – Otwarte warsztaty Frisbee, w tym: nauka podstawowych rzutów w parach, rzucanie do celu, warsztaty fresstyle.

Niedziela 30.04:

10:00-15:00 – Turniej w Disc Golf.

Impreza odbędzie się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate.

Swój udział potwierdzili już uczestnicy wydarzenia sprzed 20 lat, w tym oczywiście Geoff Schwartz.
Dodatkowo w niedzielę na Cytadeli odbędzie się zgrupowanie kadry Masters. Zapraszamy do wzięcia udziału w sparingowym meczu z reprezentacją.

Zgłoszenia przyjmujemy tutaj: Rejestracja

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

WUGC 2016 – Poland – Japan