Grandmaster Flash mistrzem Europy

Październik 7th, 2015, Tagi: , , ,

Warszawska drużyna Grandmaster Flash wywalczyła w niedzielę tytuł Klubowego Mistrza Europy w kategorii mixed.

fot. Agnieszka Skorupka

fot. Agnieszka Skorupka


Zawodnicy zwycięskiej drużyny przez turniej przeszli jak burza z jednym tylko potknięciem. W fazie grupowej pokonali Mainzelrenner (Niemcy) 15:14, Disctérics (Hiszpania) 15:3, Black Eagles (Wielka Brytania) 15:8, Yellow Block (Czechy) 14:12 i, będąc myślami już w półfinale, przegrali z Ventspils (Łotwa) 12:14.

W półfinale Grandmaster Flash zmierzył się z grającą w podobnym ulimtate’owym stylu czeską drużyną 3SB. Kibice obejrzeli walkę o każdy dysk, skupienie do ostatniej minuty oraz sportowe zacięcie wszystkich zawodników. Górą byli Grandmaster Flash 15:11.

Niedzielny finał to emocjonujące dla Polaków widowisko. Warszawiacy wystąpili w nim po raz drugi (dla przypomnienia w zeszłym roku w ostatnim punkcie przegrali z Sun) i wiadomo było, że na polskiej ziemi chcą zdobyć upragniony tytuł. Tym razem zagrali z dobrze im znaną czeską drużyną Yellow Block. Zaczęli ostro i już na samym początku pokazali jak bardzo są zdeterminowani (4:1 po 12 minutach). Wypracowanej kilku punktowej przewagi nie oddali przez cały mecz. Widzieliśmy spektakularne hucki, layouty w D i O, mocne cuty i skuteczny handling. Czesi tanio skóry nie sprzedali, próbując różnych taktycznych obron nie znaleźli jednak sposobu na zatrzymanie zawodników Grandmaster Flash.
Wynik finału to 15:10.

Drugą polską drużyną grającą w turnieju finałowym Klubowych Mistrzostw Europy było Whatever.
Dziewczyny zadebiutowały w kategorii women na imprezie tej rangi oraz przecierały szlaki jako pierwsza polska ekipa women.
Pokazały się od najlepszej strony wygrywając z Boxem (Austria) 14:13, SYC (Wielka Brytania) 15:8, Leeds (Wielka Brytania) 15:8. Uległy niestety broniącym tytułu Brytyjkom z Iceni 9:13, CUSB Shout (Włochy) 9:15, FABulous (Szwajcaria) 9:15 oraz w ostatnim meczu zespołowi Box 12:13. Turniej zakończyły na 8 miejscu. Im również należą się gratulacje za grę i postawę na boisku.

Pełne wyniki całego turnieju znaleźć można na stronie KLIKNIJ TU

Oto finałowy mecz w kategorii mixed:

Oraz 2 albumy zdjęć Agnieszki Skorupki:

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

WUGC 2016 – Poland – Japan