HMP 2016 – relacja z Mistrzostw

Marzec 14th, 2016,

W dniach 27-28 lutego w Płocku odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee.

Organizatorem tegorocznych mistrzostw była drużyna Flyons Płock pod kierownictwem Kamila Wawrzyńcaka a mecze odbywały się pod balonem płockiej Wisły.

Pierwszy dzień rozpoczął się rozgrywkami grupowymi.

Grupę A w fantastycznym stylu wygrał warszawski Cypher który w 2 meczach (z GMF i Furious Goats) musiał gonić wynik po czasie.
Świetne zawody rozegrał nowy nabytek – Roman Lisenkov (ukończył fazę grupową z 12 asystami i 10 punktami)

Na drugim miejscu uplasowali się zeszłoroczni mistrzowie – Grandmaster Flash. Trzecie miejsce zajęli 4Hands, a czwarte, niespodziewanie Furious Goats.

Grupę B zdominowali AZS AWF Flow White, którym nerwową końcówkę meczu zapewnili jedynie BC Kosmodysk (ostatecznie drugie miejsce w grupie).

Na trzecim miejscu skończyły KWR Knury – zwycięzcy eliminacji na południu, a ostatnia pozycja została dla muJAHedinów dysku.

W statsach królowały jednak KWR Knury – 19 asyst notuje Fisław, a 18 Pietrone.

W grupie C karty rozdawali doświadczeni Spirit on Lemon. Osiągając dużą przewagę 13-9 z drugą jak się wydawało najmocniejszą ekipą w grupie – AZS AWF Flow Black zakończyli mecz wygraną z wynikiem 14-12.
Drużyna z Wrocławia uplasowała się w grupie na drugim miejscu wygrywając bezpiecznie pozostałe mecze.
Na trzeciej pozycji drużyna notująca ostatnio duży progres – Ultimatum z Gdańska, na czwartej gospodarze – Flyons Płock.

W statsach, z 27 punktami w klasyfikacji kanadyjskiej pierwsze miejsce zajmuje Świeżak z Flow.

W grupie D nie było mocnych na warszawską Zawieruchę – 3 wygrane mecze i 21-punktowa różnica punktów zdobytych względem straconych to totalna dominacja ( w statsach na 1-szym Helio z 16 asystami i 2 punktami).

Miejsce drugie dla Uwagi Pies, trzecie dla muJAHedinów dysku II a ostatnie dla 9 Hills z Chełmna.

Sobotę kończą baraże, w których małą sensacją można nazwać pogrom jaki sprawili muJAHedini dysku drużynie Spirit on Lemon. Ze stanu 12-13 dla „Cytrynek”, muJAH zdobyli aż 9 punktów z rzędu.
Mecz skończył się wynikiem 22-14 i spadkiem SoLu do dolnego poola.

W drugim barażu, będąca na fali Zawierucha wygrała z Furious Goats 16-10 (zdobywając przy stanie 10-9 aż 5 punktów z rzędu!)

Trzeci mecz barażowy okazuje się najbardziej wyrównany. Warszawska drużyna 4Hands wygrała w nim z Uwagą Pies 14-13 zdobywając 2 ostatnie punkty (a dokładniej Sylwia Wróblewska!).

W ostatnim barażu AZS AWF Flow Black ograło KWR Knury 18-10.
Do walki o miejsca 1-8 przeszło 6 drużyn z Warszawy i 2 z Wrocławia.

Baraże: scores.frisbee.pl/

Niedziela rozpoczęła się od ćwierćfinałów dolnego poola.

Organizatorzy zapewnili transmisję na żywo dzięki czemu w Internecie można było oglądać większość meczów (nagrane mecze znajdziecie na tym kanale YT

W dolnym poolu po wygranych ćwierćfinałach, w półfinałach spotkali się Spirit on Lemon z Uwagą Pies (16-13 dla SOL) oraz muJAHedini dysku II z Furious Goats (11-20 dla poznaniaków).

W szalonym meczu o 9 miejsce wygrywa drużyna z Sosnowca 14-10. Oto cały mecz:

W górnym poolu swoje ćwierćfinały wygrali: Cypher (18-16 z mJA),BC Kosmodysk (13-12 z 4Hands),
AZS AWF Flow White (20-9 z Zawieruchą) i obrońcy tytułu Grandmaster Flash (20-12 z AZS AWF Flow Black).

Półfinały stały na bardzo wysokim poziomie.
W meczu warszawskich drużyn Cypher – BC Kosmodysk przewagę 7-3 zdobywali ci drudzy.
Timeout bierze jednak Cypher i od tego momentu ich gra jest dużo bardziej poukładana.
Udaje im się złapać kontakt na 10-12, odrobić straty z nawiązką (layouty w D notują Lewandowska i Lisenko) i ostatecznie wygrać 16 do 13 ponownie.
Oto cały mecz:

Nie mniej pasjonujący jest drugi półfinał.
Do obejrzenia tutaj:

Po kilku szybkich wymianach na dwupunktową przewagę 5-3 udało się wyjść Flow.

W tym momencie Grandmaster Flash włączył kolejny bieg odrabiając 4 punkty z rzędu i doszli do wyniku 5-7. Po 3 (trwających aż 8 minut) punktach wrocławianie ponownie uzyskali przewagę 8-7.

Przedostatni, ultra nerwowy punkt trwał ponad 5 minut (po 2 straty zanotowały obie strony) a zdobył go GMF i mieliśmy remis po 8.

Ostatni punkt należy ponownie do Grandmaster Flash – dysk fantastycznym layoutem odzyskał Radosław Lenczewski a cierpliwe rozegranie i spryt „Szatana” dały obrońcom tytułu upragniony finał.

W meczu o 3miejsce spotykają się BC Kosmodysk z AZS AWF Flow White.

Wrocławianie przy stanie 2-2 włączyli zapasowe siły – udało się im zdobyć bezpieczną, 5-puntkową przewagę, którą utrzymali do końca spotkania.
Mecz kończy się wynikiem 10-5 dla drużyny z południa, tym samym brązowy medal wędruje do AZS AWF Flow White.

Finał między Cypher a Grandmaster Flash to popis spokoju i cierpliwości mistrzów.
Już na początku zdobywają przewagę 6-2.

Wprawdzie Cypher odrabia 2 punkty do stanu 7-5 lecz kolejne 8 minut do mądra gra GMF, którzy zdobywają 5 punktów z rzędu.

Od tego monentu popularni „raperzy” grają już bezpiecznie nie generując żadnych strat do końca spotkania.

Taktyka przynosi efekty i mamy 16-14 dla GmF.
Ostatni punkt zdobyli jednak Grandmaster Flash wygrywając tym samym kolejne Halowe Mistrzostwo Polski.

Klasyfikacja końcowa :

1. Grandmaster Flash
2. Cypher
3. AZS AWF Flow White
4. BC Kosmodysk
5. Zawierucha
6. 4hands
7. muJAHedini dysku
8. AZS AWF Flow Black
9. Spirit on Lemon
10. Furious Goats
11. Uwaga Pies
12. muJAHedini dysku II
13.KWR Knury
14.Ultimatum
15.Nine Hills
16.Flyons

SOTG: 4Hands
WMVP: Paulina Lewandowska
MVP: Mikołaj Smogór

Na koniec dziękujemy organizatorom – drużynie Flyons, sponsorom: miastu Płock oraz KS Wisła Płocka także firmie Unikatowi.pl za relację oraz wszystkim zawodnikom biorącym udział w HMP.

Nagrane mecze znajdziecie pod linkiem :
a dokładne statystki tutaj.

PM
CIEP UP

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

WUGC 2016 – Poland – Japan