Józbee 2015 – „Back to Black”

Styczeń 27th, 2015, Tagi: ,

Pamiętam jak dziś pierwsze edycje Józbee. Wtedy jeszcze w formule mixed, na jednej hali w Józefowie. Tymczasem podczas tegorocznej ceremonii zamknięcia turnieju Artur mówi, że do historii przechodzi dziewiąta edycja. Dziewiąta… Jak ten czas mija.

Józbee to najstarszy polski turniej halowy. Kilka lat temu nowi organizatorzy zmienili kategorię z mixed na open i women, turniej nabrał miętowego charakteru oraz rozrósł się na dwie hale i 20 drużyn.

W tym roku do Józefowa i Falenicy przyjechały drużyny z Białorusi, Litwy oraz rodzime składy z całej Polski. Organizatorzy w ramach sportowych wyzwań zapewnili nie tylko dwie areny ultimate, ale również w zasięgu rzutu dyskiem lodowisko i basen. Za rok warto więc zabrać łyżwy i strój kąpielowy, by urozmaicić sobie czas między meczami:) Ciekawym eksperymentem była nowa koncepcja przygotowania jedzenia „eko i homemade”.  Wymagała ona, co prawda, dopracowania szczegółów, by slow food było bardziej fast, ale smakowało i wyglądało wspaniale.

W kategorii open pierwsze miejsce obronił zespół Girls Stay Home. Przeżywaliśmy deja vu zeszłorocznego finału. I tym razem zawodnicy GSH kontrolowali pewnie wynik finału, pokonując Mojrę-Wars 14:9.

W finale women zmierzyły się składy Whatever i Troubles I. Emocje były ogromne, bo na boisku zagrały nie tylko rywalki, ale również koleżanki z reprezentacji women przygotowującej się do ME w Kopenhadze. Obie drużyny spotkały się wcześniej w fazie grupowej, kiedy to górą były Whatever. W finale zaś konsekwentniej zagrały Troubles I i odniosły zwycięstwo 17:13.

Indywidualne wyróżnienia MVP otrzymali:
Ola Dyśko (Troubles) i Kamil Filip (Kujawiak)

Nagrody SOTG powędrowały do drużyn:
Donuts (women) i LT United (open)

Miejsca na podium

OPEN:
1. Girl Stay Home
2. Mojra – Wars
3. Kujawiak

WOMEN:
1. Troubles I
2. Whatever
3. Bubblicious

IMGP0637

1. miejsce w kat. open: Girl Stay Home

IMGP0629

1. miejsce w kat. women: Troubles I

IMGP0610

2. miejsce w kat. open: Mojra-Wars

IMGP0600

2. miejsce w kat. women: Whatever

IMGP0615

Nagroda Spirit of The Game w kat. open: LT United

ewa

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

WUGC 2016 – Poland – Japan