Józbee 2016

Styczeń 25th, 2016, Tagi: ,

Józbee 2016 zakończone. Mecze rozstrzygnięte. Nagrody i wyróżnienia przyznane. Tylko w powietrzu unosi się jeszcze zapach mięty…

Na podium tegorocznego turnieju w kategorii women stanęły Litwinki z drużyny Drop That Smile. W zeszłym roku, jak również dwa lata temu (w 2014 i 2013 roku) zakończyły turniej na 3. miejscu.

Tym razem drużyna z Wilna przełamała klątwę trzeciego miejsca i wygrała pewnie wszystkie turniejowe mecze. W grupie zajęła pierwsze miejsce, w półfinale zwyciężyła z 4hands women, a finałowe starcie Drop That Smile stoczyły z dziewczynami z Whatever. Finał był emocjonujący, aczkolwiek w większości czasu pod kontrolą Drop That Smile. Ich offence’ywna taktyka polegająca na izolacji środka boiska okazała się skuteczna i nie do zatrzymania. Dziewczyny z Whatever szybko grały dyskiem, pokazały ciekawe i nagrodzone przez publiczność brawami akcje, ale niestety popełniły więcej błędów niż Litwinki i musiały tym razem uznać ich wyższość na boisku. Wynik finału: 11-8.

Klasyfikacja końcowa w kategorii women przedstawia się następująco:

1. Drop That Smile
2. Whatever
3. 4hands
4. Flowers
5. Troubles
6. Phoenix
7. Ultimatum
8. Donuts
9. Qjawianki
10. Zwyrolki

SOTG – 4hands
WMVP – Paulina Lewandowska (FLOWERS)

 

Tegoroczni open finaliści Józbee od kilku lat regularnie plasują się na czołowych miejscach w ostatecznej klasyfikacji, choć zawsze czegoś im brakowało, żeby zakończyć turniej zwycięstwem. Białoruski Phoenix po raz pierwszy dotarł do finału, dotychczas zawodnicy z Brześcia mogli poszczycić się brązowym medalem z tej imprezy. Mojra natomiast ma już doświadczenie gry w finale Józbee, jednak nigdy nie udało się jej go wygrać.

Phoenix to drużyna zbudowana wokół niezwykle uzdolnionego handlera dysponującego bogatym arsenałem rzutów (Roman, MVP turnieju). Mojra natomiast jest ekipą bardzo równą, w której wszyscy zawodnicy są niezwykle groźni. Od początku meczu jasne było, że wynik będzie zależał od tego, na ile uda się Mojrakom ograniczyć skuteczność zaskakujących breakowych rzutów Białorusinów.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Phoenix. Mojra po kilku błędach w ofensywie przegrywała dwoma punktami. W drugiej części meczu równa gra ofensywna i ogromna presja w obronie dała Mojrze prowadzenie, którego Warszawiacy nie oddali do końca.

Mojra imponowała skutecznością długich rzutów oraz efektywną grą pod zoną przeciwnika. Phoenix to bardzo atletyczna drużyna, z ich strony zobaczyliśmy kilka spektakularnych obron i niezwykle efektownych rzutów. Jednak to skuteczność i konsekwencja Mojry dała im zwycięstwo. Wynik finału: 14:11.

Klasyfikacja końcowa w kategorii open:

1. Mojra
2. Phoenix
3. MOJRA WWA
4. Discover
5. Perun
6. Kujawiak
7. Ultimatum
8. Ugly Hucking
9. Kossmix
10. 4hands

SOTG – Perun
MVP – Roman Lisenkov (Phoenix)

Po więcej informacji zapraszamy na facebook’ową stronę Józbee.

Podziękowania dla Radka i Artura – za organizację, wspólne granie i stworzenie niepowtarzalnego klimatu turnieju!!

Co roku poziom drużyn przyjeżdżających na Józbee wzrasta. Turniej jest atrakcyjny nie tylko dla polskich ekip ale również dla zagranicznych drużyn. Mamy nadzieję, że za rok rozgrywki sportowe będą jeszcze ciekawsze!

Ewa & Staś

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

WUGC 2016 – Poland – Japan