Poligon. Śląska Liga Ultimate

Kwiecień 8th, 2016, Tagi:

Południe Polski budzi się z zimowego snu w nowej odsłonie. Poligon. Śląska Liga Ultimate to nowiusieńkie dziecko Śląskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate. To miejsce, w którym wylany pot, łzy i krew na boisku bezpośrednio mają się przełożyć na promocję dyscypliny, wzmocnienie całego regionu południowego i zajmowane miejsca w zmaganiach o mistrzostwo Polski.

Co mówią autorzy o samym pomyśle:

Zmagania w ramach kwalifikacji regionu południowego do Mistrzostw Polski 2015 Fotograf: Tomasz Stefanik www.fb.me/steffotostudio

„Chcemy stworzyć coś, co będzie więcej niż tylko przypadkowym zebraniem się drużyn w jednym dniu. Chcemy pokazać, że i na Południu można zorganizować profesjonalne rozgrywki, które przyciągną drużyny także zza południowej granicy i tym samym pozwolą naszym drużynom nie tylko podnosić swój poziom, ale też przyciągną uwagę lokalnych społeczności, mediów etc.” – Barbara Rodak, prezes Śląskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate
„Tylko regularne sprawdzanie postępów w treningach gwarantuje rozwój drużyny, a tylko u nas jest taka regularna możliwość (na południu)” przekonuje Alan Piksa – organizator i członek zarządu ŚSGU.

Do wstąpienia na Poligon zaproszonych zostało jedenaście drużyn z południowej Polski i niewiele mniej ekip z północnych Czech i Słowacji. Rozgrywki odbywać się będą w sercu regionu – na boiskach treningowych najbardziej znanego obiektu sportowego w tej części kraju – Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Lokalizacja posiada wiele atutów – w promieniu ok. 200 km funkcjonuje czynnie kilkanaście drużyn; stadion położony jest w Parku Śląskim, co sprzyja promocji dyscypliny. To wszystko składa się na bardzo dobrą bazę do stworzenia ligi z prawdziwego zdarzenia. Organizatorzy kuszą ponadto atrakcjami, wśród których są specjalne strefy dla drużyn, wielopoziomowa promocja, a dla graczy w standardzie opieka medyczna, ubezpieczenie i praktyczny gift. Do tego wszystkiego zakończenie Poligonu przewidziano nie tylko z nagrodami za cały sezon, ale również z dodatkowymi niespodziankami, co zestawiając z kosztami uczestnictwa sprawia, że obok takiej oferty nie można przejść obojętnie.

Pierwsze zgłoszenia wpłynęły błyskawicznie:
„Jest blisko, tanio, zapowiada się profesjonalnie” argumentuje Maciej Kołodziejczyk, zgłaszając swoją drużynę 2 obvious w trybie All In (na wszystkie kolejki z góry).

Zachęcamy Was do polubienia i śledzenia profilu FB Poligonu gdzie znajdziecie komplet informacji i relacje na bieżąco z poligonowych zmagań.

Kontakt do organizatorów: poligon.ultimate@gmail.com

Arena zmagań Poligonu. Śląskiej Ligi Ultimate (fot. Ra2ński) www.facebook.com/Ra2nskiii

Formuła zawodów w sezonie 2016:

  • 7v7
  • easy mixed (2-3 dziewczyny na linii)

Harmonogram rozgrywek:

07.05.2016 – 1 runda

19.06.2016 – 2 runda

23.07.2016 – 3 runda

27.08.2016 – 4 runda

24.09.2016 – Finał

 

autor: Ł. Szczembara

Komentarze

Skomentuj!

Zostaw komentarz

Musisz się zalogować aby napisać komentarz.

WUGC 2016 – Poland – Japan